Wszystkie kategorie

Połączenie : + 86-731-84830658

E-mail: [email chroniony]

Potrzebuję pomocy?

Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail

+ 86-731-84830658

Godziny otwarcia

 • od poniedziałku do piątku9.00 am - 8.00 pm
 • Sobota10.00 am - 6.00 pm
 • Niedziela jest zamknięta

Q & A

 • Jak zdiagnozować i przetestować cewkę zapłonową?

  O: 1. Zaparkuj samochód na równej powierzchni, wyłącz go i pozwól mu ostygnąć.

  2. Użyj narzędzia skanera OBD II, aby określić cylinder, którego dotyczy problem.

  3. Wyjmij cewkę zapłonową.

  4. Przy okazji dobrze jest sprawdzić świece zapłonowe pod kątem uszkodzeń, a jeśli trwa to wystarczająco długo, również je wymienić.

  5. Sprawdź obudowę pod kątem pęknięć, dziur lub innych uszkodzeń. Mogą być źródłem twoich problemów.

  6. Za pomocą testera iskier sprawdź cewkę zapłonową.

  > Podłącz tester do cewki.

  > Podłącz przewód uziemiający.

  >Podłącz złącze cewki.

  >Ustaw iskiernik na prawidłowy wymiar.

  > Uruchom silnik.

  > Jeśli jest iskra, to świetnie, działa! Jak nie ma iskry to zła cewka.

 • A co z nowoczesnymi układami zapłonowymi?

  Odp.: W nowoczesnych systemach rozdzielacz jest pomijany, a zapłon jest sterowany elektronicznie. Stosowane są znacznie mniejsze cewki z jedną cewką na każdą świecę zapłonową lub jedną cewką obsługującą dwie świece zapłonowe (na przykład dwie cewki w silniku czterocylindrowym lub trzy cewki w silniku sześciocylindrowym). Duża cewka zapłonowa daje około 40 kV, a mała, taka jak z kosiarki, około 15 kV. Cewki te mogą być montowane zdalnie lub mogą być umieszczone na górze świecy zapłonowej, co jest znane jako zapłon bezpośredni (DI) lub cewka na wtyczce. Tam, gdzie jedna cewka obsługuje dwie świece zapłonowe (w dwóch cylindrach), dzieje się to przez zmarnowany układ zapłonowy. W tym układzie cewka generuje dwie iskry na cykl do obu cylindrów. Paliwo w cylindrze, które zbliża się do końca suwu sprężania, zostaje zapalone, podczas gdy iskra w cylindrze, która zbliża się do końca suwu wydechu, nie działa. Układ zmarnowanej iskry jest bardziej niezawodny niż system z pojedynczą cewką z dystrybutorem i tańszy niż cewka na wtyczce.

  Tam, gdzie cewki są nakładane indywidualnie na cylinder, wszystkie mogą być zawarte w jednym uformowanym bloku z wieloma zaciskami wysokiego napięcia. Jest to powszechnie nazywane pakietem cewek.

  Zły pakiet cewek może spowodować przerwy w zapłonie, złe zużycie paliwa lub utratę mocy.


 • A co z materiałem cewek zapłonowych?

  Odp.: Dawniej cewki zapłonowe były wykonane z uzwojeń wysokiego napięcia izolowanych lakierem i papierem, umieszczanych w ciągnionej stalowej puszce i napełnianych olejem lub asfaltem w celu izolacji i ochrony przed wilgocią. Cewki w nowoczesnych samochodach są odlewane z wypełnionych żywic epoksydowych, które penetrują wszelkie puste przestrzenie w uzwojeniu.

  Nowoczesny system jednoiskrowy ma jedną cewkę na świecę zapłonową. Aby zapobiec przedwczesnemu iskrzeniu na początku impulsu pierwotnego, w cewce zainstalowano diodę lub iskiernik wtórny, aby zablokować impuls wsteczny, który w przeciwnym razie powstałby.

  W cewce przeznaczonej do układu iskier zmarnowanych uzwojenie wtórne ma dwa zaciski odizolowane od pierwotnego, a każdy zacisk łączy się ze świecą zapłonową. W tym systemie nie jest potrzebna żadna dodatkowa dioda, ponieważ na nieaktywnej świecy zapłonowej nie byłoby mieszanki paliwowo-powietrznej.

  W cewce o niskiej indukcyjności stosuje się mniej zwojów pierwotnych, więc prąd pierwotny jest wyższy. Nie jest to zgodne z pojemnością mechanicznych wyłączników, dlatego stosuje się przełączanie półprzewodnikowe.


 • Podstawowe zasady cewki zapłonowej?

  Odp.: Cewka zapłonowa składa się z laminowanego rdzenia żelaznego otoczonego dwiema cewkami z drutu miedzianego. W przeciwieństwie do transformatora mocy, cewka zapłonowa ma otwarty obwód magnetyczny — żelazny rdzeń nie tworzy zamkniętej pętli wokół uzwojeń. Energia zmagazynowana w polu magnetycznym rdzenia jest energią przekazywaną do świecy zapłonowej.

  Ilość energii iskry potrzebnej do zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej zmienia się w zależności od ciśnienia i składu mieszanki oraz od prędkości obrotowej silnika. W warunkach laboratoryjnych na każdą iskrę potrzebny jest zaledwie 1 milidżul, ale praktyczne cewki muszą dostarczać znacznie więcej energii, aby umożliwić wyższe ciśnienie, bogatą lub ubogą mieszankę, straty w przewodach zapłonowych oraz zanieczyszczenie świec i wycieki. Gdy prędkość gazu w iskierniku jest wysoka, łuk między zaciskami jest zdmuchiwany z zacisków, co wydłuża łuk i wymaga większej energii w każdej iskrze. Każda iskra dostarcza od 30 do 70 milidżuli.


 • Co to jest cewka zapłonowa?

  Odp.: Cewka zapłonowa (zwana także cewką zapłonową) to cewka indukcyjna w samochodowym układzie zapłonowym, która przekształca napięcie akumulatora na tysiące woltów potrzebnych do wytworzenia iskry elektrycznej w świecach zapłonowych w celu zapalenia paliwa. Niektóre cewki mają wewnętrzny rezystor, podczas gdy inne opierają się na przewodzie rezystora lub zewnętrznym rezystorze, aby ograniczyć prąd płynący do cewki z 12-woltowego zasilania samochodu. Przewód biegnący od cewki zapłonowej do dystrybutora oraz przewody wysokiego napięcia, które biegną od dystrybutora do każdej ze świec zapłonowych, nazywane są przewodami świec zapłonowych lub przewodami wysokiego napięcia.


 • Jak ocenić, czy cewka wymaga wymiany, czy nie?

  Odp.: Rozwiązywanie problemów z cewką zapłonową rozpoczyna się od odłączenia przewodu świecy zapłonowej i zainstalowania dodatkowej świecy zapłonowej na końcu przewodu. Połóż świecę zapłonową na części silnika, w której będzie opierać się o dobre podłoże. Obróć silnik, prosząc pomocnika o przytrzymanie kluczyka w pozycji rozruchu i obserwowanie, czy świeca zapłonowa ma dobrą iskrę.


 • Jaki rodzaj kontroli jakości ma Torch, aby osiągnąć wysoką jakość?

  O: W firmie Torch staramy się osiągnąć „całkowitą jakość” na trzech wzajemnie niezależnych poziomach: - Zintegrowane kontrole automatyczne Moduły testowe zintegrowane z automatycznym cyklem produkcyjnym sprawdzają wszystkie podzespoły, aby upewnić się, że w produkcji pozostaną tylko te, które są w idealnym stanie. Wszystkie inne są natychmiast usuwane z linii, zanim spowodują niepotrzebne koszty.


 • Jakie są cechy cewek zapłonowych TORCH?

  Odp .: Istnieją cztery wyjątkowe cechy cewek zapłonowych Torch:

  Precyzyjne elementy zapłonu

  Rozwój dostosowany do potrzeb klienta i integracja systemów

  Racjonalne, sterowane komputerowo techniki produkcji

  Zaawansowana technologicznie jakość oparta na programach bez defektów


 • Jaką temperaturę mogą wytrzymać cewki zapłonowe TORCH?

  A: Odporność na temperaturę: do 150°C, krótkotrwale do 165°C


 • Jakie napięcie mogą przyjmować cewki zapłonowe TORCH?

  A: Cewki zapłonowe PALNIKA mogą przyjmować napięcie większe niż 30 KV


 • Jaką linię do produkcji cewek zapłonowych posiada TORCH?

  O: Zakłady produkcyjne TORCH mają budowę modułową, odpowiednią do pracy grupowej i oferują maksymalną elastyczność. Można je rozbudowywać, zmniejszać, łączyć i przekształcać w krótkim czasie, umożliwiając w ten sposób ekonomiczną i najwyższej jakości produkcję do 5,000 sztuk dziennie, naprzemiennie między dużymi i małymi seriami oraz różnymi typami cewek zapłonowych.


 • Jak szybko TORCH może opracować nowe produkty dla klientów?

  O: Producenci pojazdów na całym świecie odwołują się do specjalistycznej wiedzy

  inżynierów TORCH w celu zaprojektowania optymalnych cewek zapłonowych dla każdej serii silników, w tym modułu zapłonowego, jeśli jest to wymagane. Jesteśmy dumni z naszych krótkich czasów rozwoju, a klienci doceniają bliską współpracę z naszymi zespołami inżynierów.


Jesteśmy tu dla Ciebie!

Twoje komentarze i pytania pomogły Torch w tworzeniu wysokiej jakości części. Pomóż nam uczynić przyszłe lata jeszcze lepszymi.

Wyślij nam swoje pytania dotyczące Torch, a pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi. Interesują nas również Twoje doświadczenia z Torch. Przekaż nam swoje sugestie dotyczące naszej strony internetowej i/lub produktów, a nawet podziel się swoją ulubioną historią Torch.

Zadzwoń do nas DZIŚ, aby otrzymać BEZPŁATNĄ wycenę
+ 86-731-84830658

Informacje zwrotne