Wszystkie kategorie

Połączenie : + 86-731-84830658

E-mail: [email chroniony]

Potrzebuję pomocy?

Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail

+ 86-731-84830658

Godziny otwarcia

 • od poniedziałku do piątku9.00 am - 8.00 pm
 • Sobota10.00 am - 6.00 pm
 • Niedziela jest zamknięta

Q & A

 • Jaka jest rola filtra?

  Aby oddzielić i zapobiec przedostawaniu się potencjalnych cząstek zanieczyszczeń do silnika. Powietrze i paliwo – cząstki pyłu i wilgoć. Olej – cząstki metali, szlam i węgiel.


 • Co to jest wydajność filtra?

  Procent zanieczyszczeń usuwanych przez filtr. Bibuła filtracyjna, czyli „media”, określa, przez co musi przejść olej, powietrze lub paliwo i gdzie zatrzymują się zanieczyszczenia. Im więcej zakrętów musi pokonać cząstka brudu, tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostanie ona schwytana.


 • Czym jest media?

  Media to mieszanina różnych połączonych ze sobą włókien.

  Papier „medialny” odfiltrowuje zanieczyszczenia przechodzące przez filtr oleju, powietrza lub paliwa. Jakość i ilość mediów są bardzo ważne. Niektóre media mogą wyglądać podobnie, ale mogą działać inaczej. Zadaniem mediów filtracyjnych jest usunięcie jak największej ilości zanieczyszczeń przy jednoczesnym zapewnieniu najmniejszych oporów przepływu.

  P4. Czy bardziej plisowany papier filtracyjny oznacza lepszą filtrację?

  Ogólnie rzecz biorąc, filtr z większą liczbą mediów ma zdolność wychwytywania większej liczby zanieczyszczeń niż filtr z mniejszą ilością. Niewiele plis oznacza mało nośników i małą pojemność. Niezależnie od tego media muszą zawierać odpowiednie żywice i związki.


 • Czy więcej pofałdowanych bibuł filtracyjnych oznacza lepszą filtrację?

  Ogólnie rzecz biorąc, filtr z większą liczbą mediów ma zdolność wychwytywania większej liczby zanieczyszczeń niż filtr z mniejszą ilością. Niewiele plis oznacza mało nośników i małą pojemność. Niezależnie od tego media muszą zawierać odpowiednie żywice i związki.


 • Jaka jest żywotność filtra?

  Jak długo filtr działa, zanim się zatka. Zdolność zatrzymywania kurzu przez filtr decyduje o jego żywotności. Im więcej wysokiej jakości papieru wewnątrz filtra, tym więcej brudu zatrzyma i tym dłużej będzie służył.


 • Co to jest przepływ?

  Jak łatwo powietrze, olej lub paliwo przepływa przez filtr. Minimalizowanie oporów przepływu gwarantuje, że w silniku nigdy nie zabraknie powietrza, oleju ani paliwa. Słaby przepływ w filtrze pozbawia silniki ich podstawowych potrzeb, powodując ich cięższą pracę, utratę mocy i szybkie zużycie silnika w krótszych okresach.


 • Czy konieczna jest regularna wymiana filtra okresowego?

  Biorąc pod uwagę znaczenie wydajności, żywotności i przepływu, regularna wymiana filtra na filtr dobrej jakości zapewnia optymalną wydajność i żywotność silnika.


 • Co to jest mikron?

  Mikron jednostka miary równa jednej milionowej metra.


 • Co to jest ocena mikronowa?

  Miara wielkości porów w materiale filtracyjnym. Wyrażane jako „Nominalne” lub „Bezwzględne”. Wartość nominalna odnosi się do procentu cząstek o danej wielkości, które filtr może wychwycić, tj. 10 mikronów przy 90% oznacza, że ​​usunie 90% cząstek o wielkości 10 mikronów. Absolutne odnosi się do usunięcia wszystkich cząstek o danym rozmiarze mikrona i większych, tj. Wartość bezwzględna 20 mikronów oznacza, że ​​wychwycone zostanie 100% cząstek o wielkości 20 mikronów lub większych.

  Im niższa liczba mikronów, tym większa wydajność, a co za tym idzie, ilość wychwytywanych zanieczyszczeń.

  Typowy mikronowy filtr oleju wynosi około 30. (Ludzki włos ma około 70 mikronów)

  Porównując liczbę mikronów filtrów różnych marek, należy upewnić się, że zastosowano te same procedury testowe.


 • Co to jest zwrotny zawór spustowy?

  Zapobiega wyciekaniu oleju z filtra i kanałów olejowych, gdy silnik jest wyłączony i ułatwia szybki przepływ oleju do silnika po uruchomieniu. Nie wszystkie filtry wymagają zaworu zwrotnego zapobiegającego drenażowi ze względu na konstrukcję silnika.


 • Co to jest zawór obejściowy?

  Jeżeli filtr oleju ulegnie zatkaniu, zawór otworzy się, umożliwiając przepływ oleju do silnika. Ponieważ olej niefiltrowany jest lepszy niż brak oleju.


 • Jaka jest różnica między pełnym przepływem a bocznikowym filtrem oleju?

  Pełny przepływ ma miejsce wtedy, gdy 100% oleju przechodzi przez te same media przed wejściem do silnika. Filtry obejściowe są bardziej restrykcyjne i pochłaniają część oleju oraz odfiltrowują mniejsze cząstki, które mogły lub przeszły przez filtr pełnego przepływu.

  Powszechne w zastosowaniach wymagających dużych obciążeń.


 • Co to jest nadmierne ciśnienie?

  Gdy zawór ciśnienia oleju chwilowo się zablokuje, cały układ smarowania podlega ekstremalnym ciśnieniom. W takich warunkach filtr oleju zazwyczaj rozszerza się, gdy zwiększone ciśnienie próbuje wypchnąć filtr z silnika. Filtry palnika są zbudowane tak, aby wytrzymać 3-krotność normalnego ciśnienia roboczego.


 • Jaka jest różnica między filtrami paliwa stosowanymi w układach gaźnikowych a filtrami EF

  Ogólnie rzecz biorąc, układ gaźnikowy działa przy niskim ciśnieniu i ma stosunkowo niski przepływ. Filtry mają często korpus nylonowy.

  Filtry EFI mają metalową obudowę i są zaprojektowane tak, aby wytrzymać wyższe ciśnienia i przepływ. Media mogą się także różnić w zależności od typu filtra.


 • Dlaczego inżynierowie zaczynają od wymagań dotyczących filtra powietrza?

  Ponieważ jest to najważniejszy filtr. Niefiltrowane powietrze, zanieczyszczone, spowoduje nadmierne zużycie silnika.


 • Kiedy należy wymienić filtr powietrza?

  Filtr powietrza należy wymieniać w zależności od środowiska pracy pojazdu, np. w gorących i zapylonych warunkach, wymagana jest częstsza i częstsza wymiana. W każdym razie zaleca się wymianę co 12 miesięcy, niezależnie od warunków i przebytej odległości.


 • Dlaczego wiele filtrów powietrza ma ekrany druciane?

  Aby zapewnić wytrzymałość filtra dzięki dużym przepływom powietrza i zapewnić ochronę przeciwpożarową w przypadku pożaru wstecznego.


 • Filtr oleju przeciekał wkrótce po zamontowaniu? Upewnij się, że zastosowano właściwy filtr

  (a) Sprawdź, czy z płyty podstawy mocowania silnika usunięto starą uszczelkę i czy płyta nie jest uszkodzona lub wypaczona.

  (b) Upewnić się, że filtr został prawidłowo zamontowany z nową uszczelką.

  (c) Sprawdź, czy kołek gwintowany nie jest uszkodzony lub poluzowany.


 • Jeśli założę filtr dobrej jakości, czy mogę używać oleju niskiej jakości?

  Wysokiej jakości filtr nie uratuje silnika przed nadmiernym zużyciem, jeśli przez dłuższy czas używany jest olej złej jakości. Olej niskiej jakości zazwyczaj oznacza, że ​​dodatki do oleju zużywają się szybciej, co powoduje większe obciążenie silnika. Upewnij się, że używasz dobrej jakości oleju i filtrów.


 • Czy filtry palnika objęte są gwarancją?

  Tak, pod warunkiem, że serwis będzie wykonywany przez wykwalifikowanego mechanika, zgodnie z zaleceniami producenta.


Jesteśmy tu dla Ciebie!

Twoje komentarze i pytania pomogły Torch w tworzeniu wysokiej jakości części. Pomóż nam uczynić przyszłe lata jeszcze lepszymi.

Wyślij nam swoje pytania dotyczące Torch, a pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi. Interesują nas również Twoje doświadczenia z Torch. Przekaż nam swoje sugestie dotyczące naszej strony internetowej i/lub produktów, a nawet podziel się swoją ulubioną historią Torch.

Zadzwoń do nas DZIŚ, aby otrzymać BEZPŁATNĄ wycenę
+ 86-731-84830658

Informacje zwrotne