Wszystkie kategorie

Połączenie : + 86-731-84830658

E-mail: [email chroniony]

Potrzebuję pomocy?

Zadzwoń do nas lub wyślij e-mail

+ 86-731-84830658

Godziny otwarcia

 • od poniedziałku do piątku9.00 am - 8.00 pm
 • Sobota10.00 am - 6.00 pm
 • Niedziela jest zamknięta

Q & A

 • Jaki jest zakres zastosowania naszego czujnika tlenu?

  Odp.: nasz produkt można zastosować w następujących pojazdach

  Europejskie marki samochodów: Mercedes-Benz, BMW, Volkswagen, Audi, Opel, Land Rover, Lotus, MG, Citroen, Peugeot, Skoda, Spyker, Seat, Fiat, Iveco, Lancia i Alfa Romeo itp.

  Typowe modele to: POLO, Golf, Jetta, Bora, Lavida, Sagitar, Santana, Peugeot 206, Peugeot 207, Peugeot 408, Picasso, C-Quatre itp.

  Amerykańskie marki samochodów: Buick, Dodge, Ford, GMS, Hummer, Jeep, Cadillac, Chrysler i Chevrolet itp.

  Typowe modele to: Excelle, Excelle GT, Regal, Lacross, Park Avenue, Focus, Mondeo, Captiva, Sail, Aveo, Cruze itp.

  Koreańskie marki samochodów: Hyundai, Kia i Ssangyong itp.

  Typowe modele to: Chollima, Soul, Cerato, Forte, Sportage, Carnival, K3, K4, K5, Sonata, Verna, Elantra i nowy Tucson itp.

  Japońskie marki samochodów: Toyota, Nissan, Honda, Subaru, Mazda, Mitsubishi, Isuzu, Suzuki i Daihatsu itp.

  Typowe modele to: Accord, Spirior, Civic, CIIMO, Fit, Nissan Teana, Sylphy, Tida, Livina, Vios, Mazda, Yaris i City itp.


 • Co to jest wzór Nernsta?

  A: „R” we wzorze to stała gazu doskonałego; „T” to temperatura bezwzględna czujnika; „F” to stała Faradaya; „p7O2)” to ciśnienie cząstkowe tlenu po stronie wydechu; „p( O2)” to ciśnienie cząstkowe tlenu w powietrzu. Zatem w określonej temperaturze, jeżeli gazem odniesienia jest powietrze (tj. znane jest ciśnienie cząstkowe tlenu odniesienia), wartość E można określić na podstawie zawartości tlenu w spalinach. Wysokie napięcie (0.6 ~ 1 V) jest generowane między elektrodami, gdy stężenie tlenu jest niskie po stronie wydechowej podłoża, a sygnał napięciowy jest wysyłany do ECU i wzmacniany. ECU przetwarza sygnał wysokiego napięcia jako bogatą mieszankę, a sygnał niskiego napięcia (około 0.1 V) jest uważany za mieszankę rozcieńczoną. W oparciu o sprzężenie zwrotne sygnału napięciowego czujnika tlenu, komputer odpowiednio rozcieńczy lub wzbogaci mieszankę, aby osiągnąć optymalny teoretyczny stosunek powietrza do paliwa.


 • Jaka jest zasada działania czujnika tlenu?

  Odp.: Zasada czujnika tlenu typu ogniwa koncentracyjnego polega na tym, że różnica ciśnienia parcjalnego tlenu w spalinach dwóch stałych elektrolitów ZrO₂ zapewnia stężenie.potencjał. Wykorzystuje właściwości ZrO₂ z przewodnictwem jonów tlenu i brakiem przewodnictwa elektronów w wysokiej temperaturze. Wzór Nernsta można wykorzystać do uzyskania wartości potencjału stężenia.


 • Co to jest czujnik tlenu?

  Odp .: Czujnik tlenu jest głównym elementem czujnika w elektronicznym systemie sterowania silnikiem z wtryskiem paliwa i jest kluczowym elementem do kontrolowania emisji spalin samochodowych, zmniejszania zanieczyszczenia środowiska i poprawy jakości spalania paliwa w silniku samochodowym. Czujnik tlenu jest używany w systemie kontroli sprzężenia zwrotnego elektronicznego urządzenia sterującego wtryskiem paliwa, do wykrywania stężenia tlenu w spalinach i tego, czy stosunek powietrza do paliwa jest ubogi czy bogaty. Służy również do monitorowania teoretycznego stosunku powietrza do paliwa (14.7:1) w silniku i dostarczania sygnałów zwrotnych do komputera.


 • Co to są „światła ostrzegawcze silnika”?

  Odp .: Być może najbardziej oczywisty jak dotąd, ale zdecydowanie ten, który większość ludzi zwykle ignoruje. Chociaż sam czujnik nie jest montowany w komorze silnika, jakakolwiek awaria czujnika NOx spowoduje włączenie lampki ostrzegawczej silnika. Nie jest to kuloodporna metoda znajdowania usterek i problemów z czujnikiem NOx, ale daje znacznie wyraźniejszy obraz tego, czego doświadcza Twój samochód. Skanowanie w poszukiwaniu kodów błędów po zapaleniu się kontrolki silnika zazwyczaj od razu ujawnia, czy masz do czynienia z uszkodzonym czujnikiem NOx.


 • Co to jest „niestabilny stan bezczynności”?

  Odp.: Ponieważ ECU nie ma możliwości sprawdzenia, co dzieje się z silnikiem, musi założyć najgorszy scenariusz. Wtryskiwacze paliwa zaprojektowane do utrzymywania stałego dopływu paliwa do silnika będą sporadycznie głodować i/lub gwałtownie wzrastać, co na dłuższą metę nie jest dobre dla Twojego samochodu.


 • Co to jest „wyższe zużycie paliwa”?

  Odp.: Jeśli czujnik nie działa prawidłowo, ECU nie otrzymuje żadnych informacji zwrotnych na temat stanu gazów wydechowych, więc komputer nie ma możliwości poznania lub obliczenia wymaganej mieszanki paliwowej lub stosunku powietrza do paliwa. Zmusza to ECU do przyjęcia najgorszego scenariusza i uruchomienia bogatej mieszanki paliwowej, aby zapewnić maksymalną moc w złych warunkach.


 • Objawy uszkodzonego czujnika NOX?

  O: >Wyższe zużycie paliwa.

  >Niestabilny bieg jałowy.

  >Lampki ostrzegawcze silnika


 • Co to jest czujnik NOx do układu oczyszczania spalin NOx?

  O: Czujnik NOx jest częścią układu oczyszczania spalin z redukcją NOx stosowanego w pojazdach z silnikiem Diesla wyposażonych w układy SCR na bazie mocznika. Czujnik umieszczony przed katalizatorem SCR mierzy bezpośrednio stężenie NOx w silniku, co pomaga określić optymalną ilość wtryskiwanego mocznika.

  Czujnik NOx za katalizatorem SCR służy do monitorowania działania katalizatora. Dokładny pomiar NOx jest bardzo potrzebny, aby spełnić coraz surowsze przepisy dotyczące emisji NOx. Czujnik NOx może również mierzyć stężenie O2, podobnie jak szerokozakresowy czujnik powietrzno-paliwowy.


Jesteśmy tu dla Ciebie!

Twoje komentarze i pytania pomogły Torch w tworzeniu wysokiej jakości części. Pomóż nam uczynić przyszłe lata jeszcze lepszymi.

Wyślij nam swoje pytania dotyczące Torch, a pomożemy Ci znaleźć odpowiedzi. Interesują nas również Twoje doświadczenia z Torch. Przekaż nam swoje sugestie dotyczące naszej strony internetowej i/lub produktów, a nawet podziel się swoją ulubioną historią Torch.

Zadzwoń do nas DZIŚ, aby otrzymać BEZPŁATNĄ wycenę
+ 86-731-84830658

Informacje zwrotne